Informacje w języku polskim

Informacje dla polskich klientów w Wielkiej Brytanii

1. Sprzedawca

Podmiotem sprzedającym towary i usługi na stronie www.skyebazaar.com oraz właścicielem marki Mandala Yarn jest Firma "Skye Bazaar" reprezentowana przez Annę Bednarz, z siedzibą w Broadford, Isle of Skye, 9 Sraid Uilleim Rois, IV49 9BX, Wielka Brytania.

Firma została zarejestrowana w 2016 roku, w Wielkiej Brytanii.

2. Kontakt w sprawie reklamacji, odstąpienia od umowy lub informacji handlowej:

 1. CONTACT FORM
 2. e-mail: pengobrary@gmail.com
 3. adres korespondencyjny: Skye Bazaar, Anna Bednarz, 9 Sraid Uilleim Rois, IV49 9BX, Broadford, UK.

Na wszelkie wysłane do nas zapytania odpowiadamy w dogodnym dla nas czasie, w zależności od ilości wysłanych do nas wiadomości.

Pracujemy od poniedziałku do czwartku, w godzinach 9-15.

3. Zamówienia
 1. Od dnia 01 lutego wprowadzamy sprzedaż wyłącznie hurtową, a minimalne zamówienia w naszym sklepie to £50. Nie przyjmujemy zamówień poniżej tej kwoty. Dla stałych klientów istnieje możliwość zapłaty w późniejszym terminie.
 2. Nie jesteśmy w stanie realizować zamówień na motki na podstawie zdjęć innych producentów, prosimy o nieprzysyłanie nam skanów z innych sklepów, kokonków i innych mufinków, itp., nie jesteśmy w stanie rozszyfrowywać kolorów, jeśli nie są podane oryginalne nazwy lub numery nadane przez producenta nici. Na stronie naszego sklepu operujemy oryginalnymi nazwami i numerami nadanymi przez farbiarnię przędzy, która zapewnia ciągłość dostaw tych samych kolorów od wielu lat. 
 3. Motki oferowane w naszym sklepie zaprojektowane są w większości przez profesjonalnego grafika, w ofercie mamy setki zestawień kolorystycznych do wyboru i nie jest naszą intencją naśladowanie innych.
 4. Przędza na szpulach przeznaczona jest wyłącznie do sprzedaży hurtowej tylko dla zarejestrowanych firm. Nie przewidujemy sprzedaży detalicznej. Pomoc i szkolenia dla osób chcących rozpocząć nawijanie jest dostępna ODPŁATNIE w zależności od ilości poświęconego na to czasu. Na zamówienie dostarczamy też nawijarki elektryczne i przeprowadzimy szkolenie obsługi.
 5. Nie udzielamy informacji o zamówieniach osobom postronnym. Prosimy o kontakt tylko i wyłącznie w sprawach związanych z własnym zakupem.
 6. Motki MADE TO ORDER dostępne są tylko dla stałych klientów, wyłącznie po uzgodnieniu terminu realizacji i dostawy.
 7. Licytacje motków od £5 (szkolenia, recycling, itp.) dostępne są tylko dla stałych, lojalnych klientów, na osobnej prywatnej grupie.
 8. Serdecznie przepraszamy za wszystkie opóźnienia styczniowe, które spowodowane były niezależną od nas sytuacją oraz niemożliwą do szybkiego zrealizowania ilością zamówień wysłanych do nas bez uzgodnienia, a także olbrzymią ilością wiadomości.

4. Zapłata za zamówienie i zwrot pieniędzy

Wszelkie opłaty za zamówienia prosimy realizować poprzez sklep www.skyebazaar.com, gdzie istnieje możliwość wyboru sposobu zapłaty przez PAYPAL lub Shopify Payment (płatność kartą bankową). W przypadku anulowania zamówienia środki pieniężne zostaną odesłane tą samą drogą, którą zostały wysłane w trakcie zamówienia.

5. Kredyt kupiecki

Dla stałych i lojalnych klientów istnieje możliwość sprzedaży z odroczonym terminem zapłaty. Szczegóły uzgadniane są indywidualnie, prosimy o kontakt w tej sprawie poprzez nasz formularz kontaktowy: CONTACT FORM.

6. Dostawa
7. Dodatkowe informacje o firmie:

Jesteśmy bardzo małym, rodzinnym warsztatem produkującym motki ombre, który działa dla Was już 6-ty rok. Pojawiliśmy się na rynku dziewiarskim jako jedna z pierwszych firm oferujących tej rodzaj włóczki. W 2021 roku podpisaliśmy kontrakt z producentem przędzy, dzięki czemu możemy zaoferować najniższe ceny na rynku.

Nasza pracownia znajduje się w malowniczej Szkocji, daleko na północy, na małej wyspie Skye. Dawno temu zakochaliśmy się w tym miejscu i dlatego też wpisaliśmy go do naszej nazwy.

Produkujemy włóczkę ombre, z wysokiej jakości przędzy, której kolory wypełniają Wasze piękne projekty. Nasze motki nazywają się Mandala Yarn i używamy tej nazwy od 2016 roku.

Serdecznie prosimy naszą konkurencję o nie używanie tej nazwy jako własnej w tagach i hasztagach - jest to nieetyczne, szczególnie w branży handmade, w której staramy się szanować pracę innych. Niestety, przykro to pisać, ale spotykamy się z takimi działaniami w mediach społecznościowych i na ETSY. 

"Mandala Yarn" jest nazwą własną włóczki ombre produkowanej przez firmę "Skye Bazaar".

Nigdy naszym celem nie było robienie biznesu i wielkiego handlu, raczej - razem z Wami - staramy się zamieniać naszą dziewiarską pasję w pracę, i odwrotnie.

Nie jesteśmy też typowym sklepem, w którym towar czeka na półkach, ponieważ  każdy nasz motek jest nakręcony przez nas według Waszych projektów. Jest to dość czasochłonna praca i nie możemy absolutnie tego procesu przyśpieszyć. 

Do wyboru mamy około 130 kolorów przędzy, 10 kolorów glitterów, a każdy motek może zostać nawinięty w gramaturze od 50 do 600 g. Dostępna ilość nici w motku od 3 do 8. 

Istnieje też możliwość zamówienia u nas pełnych szpuli pojedyńczej przędzy - tylko dla odbiorców hurtowych.

Praca nasza polega na nawijaniu motków, a wykonujemy to na elektrycznych nawijarkach, jednak każdy węzełek przy zmianie koloru wiążemy ręcznie.

Jest to proces czasochłonny, wymagający skupienia i uwagi, i nie jesteśmy w stanie tego przyspieszyć.

Czas realizacji zależy od ilości Waszych zamówień, które w danym momencie otrzymujemy, i jest to liczba zmienna.

Szczególnie przez ostatni rok, w okresie lockdown'u, dostajemy bardzo dużo zamówień oraz zapytań i nie zawsze jesteśmy w stanie odpowiedzieć na nie szybko.

Z uwagi na to bardzo serdecznie prosimy o wcześniejsze uzgadnianie terminów dostawy. Znacznie ułatwi nam to zaplanowanie pracy, a Wam pozwoli podjąć decyzję, czy chcecie czekać na nasze włóczki.

Prosimy o kontakt PRZED wysłaniem zamówienia. Jestem tu jedyną osobą, która posługuje się językiem polskim.

Anna Bednarz

Zapraszamy Was również serdecznie do naszej grupy na Facebooku:

Ombre Yarn UK

Jest to ciepłe i spokojne miejsce, w którym dbamy o spokojną atmosferę i w którym wymieniamy się informacjami, doświadczeniami oraz staramy się wspierać nawzajem, równocześnie dobrze bawiąc i rozwijając nasze wspólne dziewiarskie pasje.

W grupie znajdziecie też najbardziej aktualne informacje o naszej działalności, godzinach pracy, oferty, promocje oraz zaproszenia do innych, współpracujących z nami sklepów z motkami ombre w UK.

Uwaga!

Jeśli ktoś przeoczył informację o naszym terminie dostawy i okazuje się, już po wysłaniu zamówienia, że nie może, lub nie chce tak długo czekać - pamiętajcie, że każde zamówienie można anulować, automatycznie pieniądze wrócą na wasze konto. Prosimy również o taką informację.

 • COVID-19
W ostatnim roku znacznie wzrosła nam liczba zamówień, niestety także zaginionych lub opóźnionych paczek. Jeśli to wydarzyło się z naszej przyczyny - do tej pory zawsze wysyłaliśmy Wam nowe motki, lub robiliśmy zwrot pieniędzy. Tak też postępowaliśmy w przypadku, gdy paczka została zagubiona przez Royal Mail - chociaż prawnie nie ponosimy odpowiedzialności za wysłaną i zagubiona w drodze przesyłkę.
W ostatnim czasie tych spraw jest jednak więcej, dlatego - aby zabezpieczyć i Was i nas samych - zmieniliśmy sposób wysyłania paczek na 1st/2nd Tracked and Signed - dzięki temu - zawsze będziemy mogli sprawdzić, co sie z daną przesyłką stało, czy została zaakceptowana przez nasz POST OFFICE i czy została dostarczona.
  W związku z tym:
  • wzrosła nasza opłata za wysyłkę w UK do £4.60 
  • nie odpowiadamy za zagubione lub opóźnione paczki jeśli jest to spowodowane przez Royal Mail
  • nie odpowiadamy za zagubione lub opóźnione paczki jeśli nazwisko, imię, adres, a w szczególności kod pocztowy podany jest błędnie przez klienta
  • informacja z numerem trackingowym znajduje się w naszym systemie pocztowym i zostanie sprawdzona w przypadku zaginięcia przesyłki
  • nie jesteśmy w stanie kontaktowac się z urzędami pocztowymi odbiorców w poszukiwaniu zaginionej przesyłki