UWAGA!

Info od Skye Bazaar dla polskich klientów:
kontakt e-mail: info@skyebazaar.com
Skoro Kokonki to mandala yarn, czy to znaczy, że Mandala Yarn to kokonki?
Czy Kasia to krysia, a Krysia to kasia?
Miałam się tym nie zajmować, bo mądrzy ludzie radzą, by nie kłócić się z idiotą, ale ostatnio było tak wiele o tym podkradaniu cudzej własności, np w postaci zdjęć, pomysłów, wzorów, czy nazw - postanowiłam w końcu jednak się odezwać i ja. Też widuję na chińskich stronach swoje własnoręcznie wykonane zdjęcia Mandala Yarn z chińską ceną $5. 🙂
Ale sądziłam do tej pory, że nazwa firmy, nazwa produktu to jest coś indywidualnego i służy do tego, żeby produkty jednak się rozróżniały. Strasznie mi przykro, że dwie polskie firmy, które ja często (za darmo) polecam i promuję w swoich grupach zaczęły w nazwach angielskich używać poza swoją nazwą, także naszej...
Z jednej strony to świadczy o tym, że nasza nazwa przyjęła się na rynku i bardzo się podoba naszej konkurencji 🤣🤣🤣 , z drugiej - jednak jest to rodzaj kradzieży, subtelna próba podszywania się pod kogoś innego.
Wiem, że lubicie używać zamiennie nazw: motki, kokonki, ciasteczka - bo te nasze nitki to własnie takie kokonki, ciateczka i kolorowe motki.
Do tej pory jak wiecie osobiście walczyłam jak lew i oponowałam, prawie za każdym razem poprawiając, że nasza włóczka nazywa się Mandala Yarn.
Od dziś chyba przestanę na to zwracać uwagę.
  
 1. Kochani, my tutaj na Skye jesteśmy tylko małym warsztatem, manufakturą, która ma swoje grono klientów i wspólpracowników, i tacy mali chcemy tutaj pozostać. Nigdy naszym celem nie było robienie 'biznesów', raczej - razem z Wami - staramy się zamieniać dziewiarską pasję w pracę i odwrotnie. Nie jesteśmy też sklepem, w którym towar czeka na półkach, każdy nasz motek jest nakręcony przez nas na miejscu. Nie możemy absolutnie tego przyśpieszyć. Na stronie sklepu i tutaj od dawna podajemy informację, że mamy bardzo dużo zamówień i trzeba na nasze nitki poczekać. W zależności od tego ile tych zamówień mamy - jest to od 7 do 45 dni!
 2. Jeśli uzgodnicie z nami termin dostawy, jesteśmy w stanie w naszym wolnym od pracy czasie, na tzw. drugiej zmianie, zrealizować to szybciej. Jeśli nie wiemy, że wysłaliście zamówienie - czeka ono w kolejce!
 3. Jeśli ktoś przeoczył taką informację i okazuje się, już po wsyłaniu zamówienia, że nie może lub nie chce tak długo czekać - pamiętajcie, że każde zamówienie można anulować, automatycznie pieniądze wrócą na Wasze konto.
 4. W tym roku znacznie wzrosła nam liczba zamówień, niestety także zaginionych lub opóźnionych paczek. Jeśli to było z naszego powodu - do tej pory zawsze wysyłaliśmy Wam nowe motki, lub robilismy zwrot pieniędzy. Tak też robilismy w przypadku, gdy paczka została zagubiona przez Royal Mail - chociaż prawnie nie ponosimy odpowiedzialności za wysłaną i zagubiona w drodze przesyłkę.
 5. W ostatnim czasie tych spraw jest jednak więcej, dlatego - aby zabezpieczyć i Was i nas samych - zmieniliśmy dzisiaj w nocy sposób wysyłania paczek na 1st/2nd Tracked and Signed - dzięki temu - zawsze będziemy mogli sprawdzić, co sie z daną przesyłką stało, czy została zaakceptowana przez nasz POST OFFICE, czy została przekazana do rozdzielni i czy została dostarczona.
W związku z tym:
 • wzrosła nasza opłata za wysyłkę w UK do £4.60 (tyle kosztuje tracking)
 • podnieśliśmy nasz free shipping na £50.00
 • nie odpowiadamy za zagubione lub opóźnione paczki jeśli jest to spowodowane przez Royal Mail
 • nie odpowiadamy za zagubione lub opóźnione paczki jeśli nazwisko, imię, adres, a w szczególności kod pocztowy podany jest błędnie przez klienta
 • informacja z numerem trackingowym znajduje się w zamówieniu, przesyłana jest automatycznie e-mail lub/i sms - jeśli adres e-mail i numer telefonu podane są prawidłowo (czasem lądują w SPAMie)
 • nie jesteśmy w stanie kontaktowac się z urzędami pocztowymi odbiorców w poszukiwaniu przesyłki
 • strona Royal Mail, gdzie można zgłosic problem z zagubioną lub opóźnioną paczką jest tutaj: https://personal.help.royalmail.com/app/answers/detail/a_id/317/related/1
Poprawiamy nasz serwis dla Was i równoczesnie chronimy naszą pracę - stąd zmiany, mamy nadzieję, że na lepsze.